Kozmický prach 

Evolution XH80 je tu!


Bola to celkom dlhá cesta, no po nespočetných trápeniach môžem konštatovať, že najlepší proteínový doplnok, aký si u nás môžete kúpiť, je hotový a predaja-schopný.

Pre tých, ktorí nevedia presne, o čo v Evolutione ide, to zhrniem do niekoľkých viet. Asi pred rokom sa to začalo, keď už som sa nemohol pozerať na to, akým spôsobom sa označujú proteíny s nižšou kvlalitou za najlepšie, optimálne, nakvalitnejšie a pod. - veď to sami poznáte. Pre normálneho človeka, ktorý si asi nevie dekódovať, čo sa presne za ktorým produktom skrýva, je rozpoznať naozaj dobré od priemerného ťažké (ostatne, aj preto je na BIOMag-u zverejňovaná séria článkov pod názvom Expert na doplnky - aby boli ľudia viacej v tejto sfére vzdelaní a zbehlí a aby vedeli rozlíšiť marketingový žargón od ozajstných faktov).

Tak, či tak, rozhodli sme sa naformulovať vlastný proteín, ktorý je naozaj potvrdený vedeckými štúdiami a má preukázateľne lepšie výsledky ako ostatné druhy proteínov. Proteín práve preto, lebo je to základ v doplnkovej výžive - jeden z mála doplnkov, ktorý má svoje opodstatnenie pre svoje výhody v strave minimálne v okne (období) po tréningu.

Ako základ sme zobrali hydrolyzovanú srvátku (enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový koncentrát so slušným stupňom hydrolýzy), ktorá má vo výskumoch o 80% lepšie výsledky ako normálny proteín alebo ako voľné aminokyseliny. Niektoré štúdie uvádzajú 2,5-krát väčší prírastok svalovej hmoty oproti nehydrolyzovaným proteínom. Prvotný úmysel bol použiť čisto hydrolyzovanú srvátku, špeciálne sa zníženou horkosťou použitím novej kombinácie enzýmov (tuto treba poznamenať pre tých, ktorí nie sú zbehlí - hydrolyzované proteíny sú horké - v podstate tým horkejšie, čím viacej sú naštiepené na menšie časti).

Pojem "znížená horkosť" ale nevystihoval podstatu suroviny - bolo absolútne vylúčené, aby sa takýto proteín dal ochutiť bez väčšieho množstva sacharidov a bez prekročenia limitov na použitie umelých sladidiel (kebyže dáme na Maxa, tak miešame proteín v pomere 1:1 s aspartámom). Kombinácia s normálnym srvátkovým izolátom nepriniesla želaný stupeň zmeny, tak sme sa rozhodli pre mliečny izolát - chuťovo výborný a svojimi vlastnoťami vhodne dopĺňajúci srvátkový hydrolyzát. Aj keď je to už asi otrepané, v jednom proteíne tak máte veľmi rýchly a účinný zdroj bielkovín v podobe srvátkového hydrolyzátu a mliečný izolát ako výborný zdroj pomalšie sa zužitkujúcich bielkovín.

Keď sme už mali naformulovaný výsledný produkt, museli sme čeliť ďalšiemu problému, ktorý bol v podstate známy už od začiatku - cene. Hydrolyzované srvátkové proteíny s dobrým stupňom hydrolýzy (je tam už dosť malých častí - di- a tripeptidov) začínajú na úrovni trojnásobku ceny bežného srvátkového koncentrátu, aký je používaný napríklad v produktoch Weider Bio Essential Whey, Scitec Nutrition WPC, EAS Simply Whey alebo Baguerra Whey Exel. Mliečny izolát je takisto podstatne drahší ako WPC.

Pri výpočtoch sme sa dostali k výsledku, že ak by mal byť Evolution predávaný normálnym spôsobom a vy by ste ho mohli dostať kúpiť povedzme v obchodoch FitPlus, stál by rozhodne viac ako 2000 Sk za 1kg. Ostatne, je to logické, keďže WPC proteíny sa predávajú za cenu cez 1000 Sk na 1kg v obchode, pričom vyrobiť doplnok na báze WPC stojí podstatne menej ako 50% z ceny Evolution XH80.

Z týchto dôvodov sme sa rozhodli ponúkať Evolution priamo cez BodyWorld, čím sme sa v podstate vyhli dvom článkom v reťazci a podarilo sa nám znížiť cenu na 1200Sk na 1kg. Keď si zoberiete efektivitu tohto proteínu v porovnaní s ostatnými, tak je jedným z najlepších (ak nie najlepší) pri hodnotení pomeru cena/výkon.

Ešte snáď odpoveď na otázku, ktorá môže napadnúť viacerých - prečo teda ostatné spoločnosti neponúkajú hydrolyzovaný proteín? Poprvé, je to jeho vysoká cena, ako som už spomínal. Preto sa aj stáva, že doplnia produkt bezvýznamným množstvom hydrolyzovaného proteínu a nasleduje velikánsky nápis na etikete. Podruhé, je to chuť hydrolyzovaných proteínov - ich horkosť, ktorá pri použití väčšieho množstva nedovoľuje ochutiť proteín najlepším spôsobom. Preto sme sa rozhodli robiť len čokoládovú príchuť, keďže kakao spolu so sladidlom do veľkej časti horkosť prekryje.

Nakoniec sa nám teda podarilo priniesť vám proteín naozaj z kategórie najlepších, ktoré si bežne kúpiť nemôžete! Evolution si môžete kúpiť už teraz s tričkom BIOMag zadarmo na BodyWorlde.

Zapojte sa do diskusie k tomuto článku na FreeZone!


P. 

copyright © 2002 BIOMag
All rights reserved

27.11.2008 22:28 Najoblubenejsie hardcore jedlo?
27.11.2008 22:01 Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg
27.11.2008 21:37 WPC worlds 2008
27.11.2008 20:24 flakanie do konca roka
27.11.2008 19:48 burnflesh WPC WORLDS 2008