In genere 

1. MSR WPC Rožňava - Burnov report


1. MSR WPC Rožňava 5. 4. 2008

Po dvojdňovom rozmýšľaní z ktorého konca vziať tento report, analýze dobrých a zlých aspektov, príspevkov účastníkov na fóre a rozhovoroch s pár divákmi z publika som si uvedomil, že WPC je vo veku, v ktorom sa najskôr musí naučiť kráčať, predtým, ako môže bežať, a tak by som aj ja mal byť zhovievavý k pár detským chybám.

Meet pre mňa začal viac-menej 26. 2. 2008, keď som dostal balík veľký ako svet a v ňom bolo ….

… všetko, čo je potrebné pre 300 kg bench. Za túto časť prípravy patrí moja neskonalá vďaka Pepemu a celému BIO5 teamu z bodyworld.sk, kde naozaj kúpite tie najlepšie doplnky výživy za najpríjemnejšie ceny.

Priebežné napredovanie k rekordnému výkonu bolo možné sledovať v mojom logu na freezone, ako sa už podľa neho dalo tušiť, chystal som sa na pokorenie historicky najvyššieho výkonu v tlaku na lavičke na Slovensku, ktorý držal Ivan Hritz s výkonom 273kg. Zároveň som dúfal v pokorenie najlepšieho slovenského výkonu v prepočte na Willks body, ktorý bol na úrovni 143 w.b. pri výkone Stanislava Janeša – váha 105,4kg a výkon 240kg.

Na ceste k MSR som mal tú česť absolvovať taký malý warmup v podobe 1. ročníka IT lifting contestu. V priebehu súťaže som si uvedomil, že práve táto skúsenosť bola koniec koncov najlepšou prípravou, keďže MSR sa benchovali na rovnakej lavičke ako práve tento contest. Týmto by som ešte rád poďakoval Jobemu z BIO5 za organizáciu tejto súťaže.

Samotná súťaž začala kategóriami dorastu, juniorov a žien v doobedňajších hodinách a pokračovala kategóriou mužov v hodinách poobedných až večerných. Incline polohovateľná lavička v rozcvičovni neveštila nič dobré, ale keďže náš doslovne obrovský team mi bol neuveriteľnou motiváciou, tento malý „zádrheľ“ ma nemohol zastaviť. Nuž, ešte pred samotným tlakom je potrebné spomenúť absolvovanie token drepu, existencia ktorého bola ale asi pre viacerých dosť prekvapením, o ich liftérskej a ľudskej vyspelosti pomlčím. Len pre vysvetlenie - tým menej chápavejším - „token squat“ nie je urážkou usporiadateľom ani výsmechom spolusúťažiacim, je len splnením si povinnosti drepu pre liftérov špecializujúcich sa na tlak, ktorým jednoznačne nejde o total. Rozcvička prebehla vcelku v poriadku, posledný pokus v rozcvičovni bol 260kg.

Už 280kg pokus, s ktorým som otváral pri mojej oficiálnej hmotnosti 130kg, znamenal pokorenie oboch predsúťažných cieľov – najvyšší absolútny výkon a najvyšší výkon v prepočte na W.B. konkrétne 158 bodov. Po patričnej nervozite zahnanej 100% fungovaním celého teamu môžem opener zhodnotiť len ako vynikajúci pokus – 3 biele svetlá. Nasledoval skok na 305kg a pokus o pokorenie môjho osobného maxima 302kg. Bohužiaľ dvakrát neplatne. Bližšiu analýzu pre snahu o stručnosť tohto reportu prinesiem opäť v mojom logu. V mŕtvom ťahu som následne znížil otvárací pokus na 230kg a ďalšie pokusy som už po konzultácii s mojim teamom a zvážení pre a proti nešiel.

Celkové zhodnotenie – spokojnosť s výkonom v tlaku snáď trocha zatrpknutosť skrz nepokorenie osobného maxima, no na druhej strane vyvážené stretnutím s priateľmi z fóra a ich výkonmi.

Je potrebné spomenúť taktiež výkon Jakuba Havelku, ktorý i keď na poslednú chvíľu (doslovne – nahlásil sa v stredu pred súťažou) dokázal v tlaku vyrovnať svetový rekord a urobiť nový európsky rekord v kategórii Teen 18-19 hmotnostnej triedy do 140kg výkonom 250kg!!! Bohužiaľ na samotnej súťaži bol skôr skloňovaný jeho výkon v drepe – 60kg, ktorý bol samozrejme len povinnou jazdou a inak úplne bežným postupom v liftérsky vyspelých krajinách. Zároveň by som chcel touto cestou usporiadateľov upozorniť, že je stále možné ho zaregistrovať - formulár tu.

Na záver by som sa chcel poďakovať bodyworld.sk za support, posilňovni PRObody FITNESS Lučenec za možnosť trénovať v individuálnom režime a za skutočný lifting equipment, môjmu sprievodnému teamu, Stakkedovi, Perchanovi a Katke a chalanom z Metal Militia klubu za motiváciu ísť ďalej. Budúcnosť je naša – best benchers on earth.

Tento výkon by som chcel venovať Peťovi Činčurovi za jeho obrovskú silu.

Zapojte sa do diskusie k tomuto článku na FreeZone!


Peter Mlynarčík a.k.a. burnflesh 

copyright © 2002 BIOMag
All rights reserved

27.11.2008 22:28 Najoblubenejsie hardcore jedlo?
27.11.2008 22:01 Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg
27.11.2008 21:37 WPC worlds 2008
27.11.2008 20:24 flakanie do konca roka
27.11.2008 19:48 burnflesh WPC WORLDS 2008