In genere 

Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg + REPORT


Peter Mlynarčík, známy z Freezone fóra ako burnflesh a zástupca Metal Militia, ukázal na WPC Worlds 2008 vo Floride svoj potenciál a famóznym výkonom 330 kg vybojoval v kategórii OPEN do 140 kg konečné druhé miesto.

Videá zo všetkých troch pokusov si môžete sami pozrieť nižšie v reporte od Petra. Na Freezone fóre, v jeho osobnom tréningovom logu (len pre registrovaných na Freezone fóre) potom máte k dispozícii celý priebeh prípravy.

K výkonu a umiestneniu Peťkovi gratulujeme!

Report

Púť sa začala už pred pár mesiacmi, konkrétne 4. septembra, keď mi prišiel nový shirt Inzer Phenom – custom made 2ply. Shirt je to popravde fantastický pre ľudí, ktorí majú za sebou jeden alebo oba tieto faktory:

1. sadne im fakt na mieru
2. majú okolo seba niekoho, kto s ním má už skúsenosti.

Podotknem, že ja som sa ani do jedného z nich netrafil a že na poslednú chvíľu (a to fakt poslednú) som sa vrátil späť k osvedčenému karins DD.

Ešte pár slov k predsúťažnému tréningu – obrovským pozitívom bolo, že som ho prežil bez zranenia, a to sa myslím tým pádom výrazne odzrkadlilo v celkovom výkone. Switchovanie trík by som ale kladne nehodnotil. Ešte stále to nie je ten ideálny tréningový cyklus, ktorý sa možno ale ani nedá dosiahnuť. Veľkou nevýhodou bol nedostatok času na regeneráciu, ktorý som sa ale snažil nahradzovať pravidelnými masážami a doplnkami výživy od Pepeho (k nim by sa mohol najlepšie vyjadriť on, pretože ak by som to odfotil, tak je to kopa čiernych krabíc :-) - black magic. pozn.: Ja len dodám, že Burn testoval nový rad našich produktov, všetko vynikajúce veci, ako budete mať možnosť spoznať sami. Pepe )

Jednou z mojich hlavných zásad je nemaxovať na hlavných liftoch a radšej sa snažiť o submax repy v accessories, snažiť sa o zvládnutie equipped form v full ROM narozdiel od mastenia si ega v equipped partial movements so šialenými váhami. Tak ako som sa vyjadroval už pred súťažou - viem si predstaviť čísla okolo 400 kg na shirted boardoch (vo phenome) ... ale načo?!

Nooo ale k tréningu snáď stačí, vráťme sa k samotnej ceste. Využil som ponuku Tommy Fannona bývať u neho a keďže sa poznáme už dlhší čas a viem, že Tommy je total freak do liftingu, tak som ani nevedel, na čo sa viac tešiť - na neho alebo na súťaž. Po neskutočne dlhej ceste (24h door to door), stratení batožiny a nepokojnom spánku s pocitom, že aspoň to triko mám u seba, som dorazil do freakshow assylum – Tampa Barbell – toľko equipmentu od Inzera ste ešte fakt nevideli a toho železa hmm... lifterský raj a ešte aj 25 stupňov v novembri - netreba však zabudnúť ani na all you can eat steak housy nablízku.

Súťaž

Samotná súťaž – moja časť – sa odohrávala v nedeľu. Len tak tak som stihol naváženie, ale so samotnou hmotnosťou problém nebol, na moje počudovanie príjemných 132kg. Predsúťažný oddych na hotelovej izbe, dopĺňanie energie gatordrolom a rozcvička prebehli bez väčších problémov. K tej rozcvičke sa azda oplatí spomenúť, že Mendy vyšiel za total blbečka, keď zabral jednu lavičku sám pre seba (ostatne podobne ako na arnolds akurát tu si z toho nikto nič nerobil). Neodpustím si pár poznámok k niektorým liftérom:

Andy Botlon – super chlapík jak vždy neskutočne milý, zhovorčivý, no proste tak sa má top športovec prezentovať o.i. larger than life - to ako fakt - on ma telefónne číslo ležaté osmičky,
Mendy – ass jak vždy akurát teraz nepotvrdil prezývku mendelbomb,
chalani z BIG - super na to, aké robia poslednú dobu čísla totálne skromní...
celkovo sa tam zišla ale veľmi príjemná partia a teda chalani z našej repre tiež držali ohromne pokope a pomáhali si kde sa len dalo – fakt klobúk dole pred Jurajovým výkonom - dáme ho dokopy na benči a má 900+ vo vrecku, Ľubo parádny výkon so sebazaprením a zraneniami, ktoré ho celý tréningový cyklus sprevádzali, tak fakt skladám klobúk.

Ja sám môj výkon veľmi hodnotiť nebudem, akurát poviem, že som veľmi spokojný, v kútiku duše som veril, že niečo také dám, ale bolo to viac v rovine zbožného želania ako čokoľvek istejšie. Osobne chodím na súťaže kvôli svojim PRs nie kvôli umiestneniam. Predsalen tento šport je pre mňa viac o prekonávaní samého seba, no po viacerých debatách s Martinom Košnárom som pochopil aj tú druhú stránku liftingu, a tak možno aj vďaka nemu je striebro doma – dokonca to zlato sa mi dosť dobrú chvíľku blišťalo pred očami, heh.


Prvý pokus, 300 kg, SMOKESHOW!!!


Druhý pokus, 322,5 kg


Tretí pokus, úspešne zatlačených 330 kg!!!

Lifting sa zdá byť súťažou jednotlivcov, ale pravdou je, že len team dokáže spraviť z hoci aj silovo podpriemerného človeka top50 liftéra. Preto by som sa chcel poďakovať svojej rodine za možnosť neustále sa zlepšovať v tom, čo ma baví a napĺňa, môjmu teamu za to, že je tam aj v tie dni, keď to práve nejde a Pepemu za neustálu a nezištnú podporu.


Burn

Zapojte sa do diskusie k tomuto článku na FreeZone! 

copyright © 2002 BIOMag
All rights reserved

27.11.2008 22:28 Najoblubenejsie hardcore jedlo?
27.11.2008 22:01 Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg
27.11.2008 21:37 WPC worlds 2008
27.11.2008 20:24 flakanie do konca roka
27.11.2008 19:48 burnflesh WPC WORLDS 2008