[«] [] [»|] [»]
Strana: 0 / 7
 Vreskot svalov 
Bench a prsia - tipy a triky

Stagnácia - to je to, čomu sa pri cvičení, či už (polo-)profesionálnom, alebo vyslovene amatérskom na zlepšenie postavy, alebo zlepšenie pocitu, stažíme vyhnúť. Lenže, a stáva sa to aj v lepších rodinách, stagnácia časom príde. Tréningovou rutinou a rokmi strávenými so železom máme niekedy zúžený pohľad a ani niektoré zmeny neprinesú očakávané prelomenie. Prinášame preto niekoľko základných, ale prehliadaných trikov, ako tento stav zmeniť.

 
 Vreskot svalov 
KAATSU

S tým názvom som sa nepomýlil a nechcel som napísať "TY KACO!", aj keď si to po prečítaní môžeme spoločne povedať. KAATSU je už celkom staršia metóda tréningu s obmedzeným tokom krvi do zaťažovanej partie, napriek tomu dosť neznáma.

 
 Vreskot svalov 
Objemový tréning heavy-light

Možno heavy-light nie je správny názov pre tréning (myslím, že tréning ťažkých a ľahkých vecí bol aj v jeden tréningový deň, čo tento prípad nie je), ale čo už, čiastočne je výstižný minimálne tým, že sa používa vysoká a nižšia záťaž. Netreba tento tréning brať ako svätenú vodu, ktorá vám za jeden cyklus dá štatút profesionálneho kulturistu, ale pomôcť rozhodne môže.

 
 Vreskot svalov 
Tréning chrbta trochu inak

Už dlhší čas sa chystám napísať niečo k tréningu chrbta. Prvotnou príčinou je jedna žiadosť o to, druhou moje pozorovanie, že po cvičení nôh je chrbát asi druhou najmenej precvičovanou svalovou skupinou. Či už to je tým, že ho pri priamom pohľade do zrkadla veľmi nevidíte, alebo nejakou inou príčinou, to neviem povedať.

 
 Vreskot svalov 
Deadlift - alebo prečo nie

Ak chcete zvýšiť výkon v deadlifte... prestaňte cvičit deadlift. Začalo sa to pochybnosťou na fóre, či som to myslel vážne. Hmm, ano, myslím to vážne – pre každého trochu inak, ale pre mna úplne vážne.

 
 Vreskot svalov 
Ako sa dostať k veľkému drepu

Veľa ľudí je presvedčených, že maximá na drepe musia byť zákonite nižšie ako na mŕtvom ťahu. Myslel som si to kedysi dávno aj ja, kým som sa na vlastnom príklade presvedčil, že to tak vôbec nemusí byť. V nasledujúcom texte by som chcel priblížit pár vecí a cvikov, ktoré by vám moje tvrdenie mali v praxi potvrdiť.

 
 Vreskot svalov 
Ako sa stať medveďom

Aby som oslovil správne publikum, tak musím všetkých upozorniť, že toto nie je nejaká rozprávka alebo príbeh, aj keď spočiatku to tak môže vyzerať.

 
 Vreskot svalov 
Objemové tréningy - GVT & Co.

Je to už istý čas dozadu, keď Charles Poliquin pomenoval jeden na hypertrofiu zameraný tréning ako German Volume Training, skrátene GVT. Tento tréning bol a možno aj je podľa Charlesa jedným z najlepších tréningov na objem a keďže má pôvod v nemecky hovoriacich krajinách, pomenoval ho tak, ako ho pomenoval. Jeho druhý názov - metóda desiatich sérií - hovorí jasne, o čo v tomto programe ide.

 
[«] [] [»|] [»]
Strana: 0 / 7

copyright © 2002 BIOMag
All rights reserved

27.11.2008 22:28 Najoblubenejsie hardcore jedlo?
27.11.2008 22:01 Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg
27.11.2008 21:37 WPC worlds 2008
27.11.2008 20:24 flakanie do konca roka
27.11.2008 19:48 burnflesh WPC WORLDS 2008