[«] [] [»|] [»]
Strana: 0 / 2
 Bobuľky a sypačka 
Sypačka o akej neviete (by Jurgen)

Na ja, dnesny clanok bude trocha o sypacke. povodne som chcel napisat taky sypackovy tutorial na niekolko pokracovani, dost podrbobny ale jaksik sa mi nechce a nemam cas. to sice nemam ani teraz, ale ked ma maxo (alebo jobe? uz si ani nepamatam) tak pekne poprosil (kurwa napis naky clanok do p…) a kedze mam dobre srdce tak som povedal ze ano, ano kamosi.

 
 Bobuľky a sypačka 
Nové trendy v dopingu

Vyvinutie spoľahlivého testu na anabolické steroidy profesorom Donikem v roku 1976 znamenalo rozhodne veľký zlom v rastúcom trende používania týchto látok športovcami. Relatívne úspešné ťaženie proti anabolikám však prinútilo farmaceutické koncerny, distribútorov, lekárov a mnohých športovcov, aby hľadali ďalšie, účinné a dopingovou kontrolou ťažko odhaliteľné látky a metódy.

 
 Bobuľky a sypačka 
Štátom riadený doping v ČSSR

Vplyv medzinárodných športových inštitúcií spôsobil, že sa problematikou dopingu začali zaoberať aj predstavitelia socialistických štátov. V decembri 1970 sa v Prahe zišli zástupcovia telovýchovných organizácií krajín východného bloku aby vypracovali spoločný návrh na definíciu dopingu, zoznam dopingových látok a spôsoby ich kontroly. Už vtedy u nás existovalo moderne vybavené laboratórium dopingovej kontroly, ktoré sa malo stať ústredným pracoviskom pre celý východný blok.

 
 Bobuľky a sypačka 
Začíname sypať

Prečo sypať, čo je reálne na začiatku očakávať? Aké látky zvoliť do prvej kúry? Ako naplánovať cyklus, jeho dĺžku a priebeh? Odpovede nájdete v tomto článku.

 
 Bobuľky a sypačka 
Cez kožu

Tabletka a injekcia nie sú jedinými prostriedkami, ako môže bodybuilder do svojho tela dostať rôzne zaujímavé veci. Jedným z menej známych, aj keď každodenne používaných postupov, je prenos aktívnych látok cez pokožku. Pokožka je najväčší orgán ľudského tela a rozhodne to nie je nejaký igelitový sáčok, cez ktorý nič neprenikne dnu.

 
 Bobuľky a sypačka 
Štátom riadený doping v NDR

V NDR, kde bol systém dopovania asi najlepšie organizovaný, sa podľa aktuálnych údajov od roku 1972 týkalo užívanie zakázaných látok takmer desať tisíc športovcov.

 
 Bobuľky a sypačka 
Doping v novoveku

Éra dopingu v novodobom športe začala asi v druhej polovici 19. storočia, keď šport zaujal významné miesto v živote civilizovanej spoločnosti. Popularitu si získali hlavne šesťdenné preteky a preteky na dlhé trate, ktoré však kládli vysoké nároky na fyzickú zdatnosť a vytrvalosť pretekárov. Tí preto začali používať rôzne prostriedky proti únave.

 
 Bobuľky a sypačka 
Rastový hormón

Nejde o anabolický steroid aj keď mnohí ho za steroid považujú. Už názov v mnohých bodybuilderoch vyvoláva pocit, že z neho budú rásť ako blázni. Realita je v mnohých prípadoch iná, takže okolo rastového hormónu je asi najviac rozdielnych názorov.

 
[«] [] [»|] [»]
Strana: 0 / 2

copyright © 2002 BIOMag
All rights reserved

27.11.2008 22:28 Najoblubenejsie hardcore jedlo?
27.11.2008 22:01 Peter Mlynarčík na WPC Worlds s famóznymi 330 kg
27.11.2008 21:37 WPC worlds 2008
27.11.2008 20:24 flakanie do konca roka
27.11.2008 19:48 burnflesh WPC WORLDS 2008